Emelie Stockhaus

Boys

Jag är lite sen på bollen för när denna kom ut var jag i Italien med dålig uppkoppling. Men nu har jag sett videon och blev lite knäsvag. Fan vad mycket najs män så som Tommy Cash, Carl Barat och Tinie Tempah. MUMS. Samt massa andra pojkar jag inte vet vilka dom är men I do appreciate. Yes I do. Mmmmmmmm. Detta kan även vara den bästa låten Charli har släppt på länge, tycker hon tappade det där med tredje plattan.

Jag gör en fuling och stjäl en kommentar från YouTube om vilka snubbar som är med i vilket klipp.

0:02 / Joe Jonas / @joejonas 0:06 / Max Hershenow / @alexmaax 0:08 / Charlie Puth / @charlieputh 0:13 / Oli Sykes / @olobersykes 0:14 / Cameron Dallas / @camerondallas 0:16 / Sage the Gemini / @sagethegemini 0:18 / Chromeo / @chromeo 0:19 / Brendon Urie / @brendonurie 0:21 / Caspar Lee / @caspar_lee 0:23 / Joey Bada$$ / @joeybadassog 0:26 / G-Eazy / @g_eazy 0:29 / Denzel Curry / @denzelcurryph 0:30 / Aminé / @heyamine 0:33 / Mark Ronson / @iammarkronson 0:34 / Ezra Koenig / @arze 0:35 / MNEK / @mnek 0:37 / Rostam Batmanglij / @matsor 0:39 / Dan Smith / @bastilledan 0:42 / Flume and A.G. Cook / @flumemusic and @agcook404 0:44 / Wiz Khalifa and Ty Dolla $ign / @wizkhalifa and @tydollasign 0:48 / Tinie Tempah / @tiniegram 0:49 / Swet Shop Boys / @swetshopboys 0:51 / Stormzy / @stormzyofficial 0:52 / WSTRN / @wstrnmusic 0:53 / Taka Moriuchi / @oneokrockofficial 0:54 / Carl Barat / @carlbarat78 0:57 / Barns Courtney / @barnscourtney 1:02 / Connor Franta / @connorfranta 1:04 / Riz Ahmed / @rizahmed 1:08 / Shaun Ross / @shaundross 1:09 / Fai Khadra / @yourboyfai 1:10 / Mac DeMarco / @macdemarco 1:12 / Will.i.am / @iamwill 1:14 / Tommy Cash / @tommycashworld 1:15 / Jack Guinness / @jackguinness 1:16 / Diplo / @diplo 1:20 / Laurie Vincent / @laurieslavesvincent 1:22 / Josh Ostrovsky / @thefatjewish 1:24 / Jack Antonoff / @jackantonoff 1:27 / Tristan Evans and James McVey / @thevampstris and @iamjamesmcvey 1:31 / Tom Daley / @tomdaley1994 1:33 / Frank Carter / @frankcarter23 1:34 / The Cobra Snake / @thecobrasnake 1:35 / Fred MacPherson / @fredmacpherson 1:37 / Mic Lowry / @miclowry 1:38 / THEY. / @they 1:41 / Theo Hutchcraft / @theohurts 1:43 / Buddy / @buddy 1:44 / Portugal. The Man / @portugaltheman 1:45 / Shokichi / @exxxile_shokichi 1:46 / Liam Fray / @what_liam_saw 1:48 / Jay Park / @jparkitrighthere 1:50 / Prince & Jacob / @princeandjacob 1:52 / D.R.A.M. / @bigbabydram 1:56 / Jay Prince / @loungeinparis 1:57 / Khalid / @thegr8khalid 2:00 / Poet / @poetscorneruk 2:04 / Tom Grennan / @tom.grennan 2:17 / Vance Joy / @vancejoy 2:21 / Kaytranada / @kaytranada

Kommentera
  1. {{comment.comment_author}}

Emelie Stockhaus

Emelie föddes på Mölndals BB för 27 år sen. Idag jobbar Emelie i musikbranschen. Emelie har en katt.

Mest lästa

  1. Helgen
  2. yolo
  3. Juice
  4. 2016 bästa låtar
  5. Stockholm